SPRZĘGŁA KOŁA DWUMASOWE

Co to jest koło dwumasowe?
Koło dwumasowe to cześć układu napędowego, którego zadaniem jest tłumienie drgań skrętnych wytwarzanych przez silnik oraz ochrona układu napędowego przed działaniem wysokiego momentu obrotowego. Koło dwumasowe jest najbardziej awaryjnym elementem układu napędowego. Wymiana koła dwumasowego staje się konieczna przy przebiegu 150 000 – 200 000 km. W zależności od modelu auta oraz stylu jazdy uszkodzenia zdarzają się również wcześniej, nawet przy 60 000 km.

Za co odpowiada sprzęgło?
Sprzęgło pozwala na włączanie i rozłączanie napędu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Zadaniem sprzęgła jest przenoszenie, poprzez siłę tarcia, ruchu obrotowego z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów, dzięki czemu możliwa jest płynna zmiana biegów podczas jazdy. Żywotność sprzęgła jest zróżnicowana i zależy głównie od stylu jazdy oraz sposobu jego użytkowania.

W naszej ofercie znajda Państwo koła dwumasowe i sprzęgła takich firm jak LUK, SACHS, VALEO, EXEDY, AISIN.

Wymiana sprzęgła i dwumasy razem z wymianą skrzyni?
Przy regeneracji lub naprawie skrzyni warto poświęcić chwilę na ocenę stanu sprzęgła i tzw. "dwumasy". Nie jest zalecane montowanie nowej skrzyni na starym i zużytym zestawie sprzegła.

Nasi klienci mają możliwość wynajęcia auta zastępczego na czas naprawy skrzyni biegów!