SPRZĘGŁA, KOŁA DWUMASOWE

Koło dwumasowe jest to cześć układu napędowego którego zadaniem jest tłumienie drgań skrętnych wytwarzanych przez silnik oraz ochrona układu napędowego przed wpływem wysokiego momentu obrotowego.
Koło dwumasowe jest najbardziej awaryjnym elementem układu napędowego Najczęściej do konieczności wymiany koła dwumasowe dochodzi przy przebiegu 150 000 – 200 000 km Uszkodzenia zdarzają się również wcześniej, nawet przy 60 000 km, co spowodowane jest w głównej mierze stylem jazdy oraz jest zależne od modelu auta.
Sprzęgło pozwala na włączanie i rozłączanie napędu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Zadaniem sprzęgła jest przenoszenie, poprzez siłę tarcia, ruchu obrotowego z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów, dzięki czemu możliwa jest płynna zmiana biegów podczas jazdy. Żywotność sprzęgła jest zróżnicowana i zależy głównie od stylu jazdy oraz sposobu jego użytkowania.

W naszej ofercie znajda państwo również takie elementy układu napędowego jak koła dwumasowe i sprzęgła takich firm jak LUK, SACHS, VALEO, EXEDY, AISIN